Danica Patrick: Co si vzpomenout na její kariéru NASCAR

S rokem 2020 NASCAR sezóna v plném proudu, fanoušci dychtivě očekávají každý nadcházející závod. První čtyři závody série Cup překvapily a potěšily diváky, zejména ty, které fandí dvojnásobnému vítězi Joey Loganovi. Nemohou se dočkat, až uvidí, co se stane po zbytek sezóny.

Někteří fanoušci si však vzpomínají na předchozí sezónu a na jezdce, kteří soutěžili. Danica Patrick , který si během závodů o Stewart-Haas udělal jméno, se rutinně zmiňuje. Na trati byla divoká konkurentka a fanoušci si ji každý týden rádi prohlíželi, ať už se jedná o Pohárový seriál nebo Celonárodní seriál.

Patrick si udělal jméno v seriálu IndyCar, ale v roce 2010 přešla na závody sériových automobilů. Do roku 2018 byla součástí NASCAR a účastnila se mnoha závodů.

S tolika soutěžemi na jejím životopisu, stejně jako s některými zajímavými konfrontacemi s kolegy řidiči, co by mělo být zapamatováno z Patrickovy kariéry? Zde je seznam několika nezapomenutelných okamžiků.

Nejlepší kariéra

Patrick strávil svou kariéru v závodech NASCAR jak v Cup Series, tak v „Xfinity Series“ menší ligy. Ačkoli to bylo známé jako celonárodní série během Patrickovy kariéry. Našla úspěch v menší lize, včetně kariérně nejlepšího výsledku v Las Vegas Motor Speedway.

V roce 2011 se Patrick účastnil města Sam's Town 300. Soutěžila s významnými jezdci, jako jsou Brad Keselowski a Mark Martin, a celkově skončila na celkově čtvrtém místě. To byl nejlepší konec její kariéry Nationwide Series.

Tvrdý konkurent

Patrick byl během své kariéry chválen za to, že během závodů neustoupil. Několik jejích spoluobčanů řeklo, že to bylo částečně způsobeno tím, že musela bojovat proti své cestě do Cup Series a ukázat se.

Jeden příklad této konkurenceschopnosti se stal v roce 2015. Závodila v Kentucky, když její auto zasáhlo zezadu Dale Earnhardt Jr., který neměl brzdy. Tato srážka vyústila v to, že se Patrick roztočil a řekl: 'f-ing 88. Zasáhl mě on? Jdi f - sám! “

Vytváření historie

Patrick byl známý pro vytváření historie během její kariéry IndyCar poté, co se stala první ženou, která vyhrála závod IndyCar. Během své sezóny nováčků také vytvořila historii v NASCAR.

Dlouholetá řidička zahájila držbu série Cup tím, že umístila nejlepší kvalifikační kolo a zajistila si pozici pole v Daytona 500. Vedla smečku řidičů na začátku Velké americké rasy a učinila historii tím, že se stala první ženou, která zaujala pozici pole v Daytona International Speedway.

Talladega Crash

Pro NASCAR existuje inherentní nebezpečí v tom, že řidiči mohou havarovat a skončit v nemocnici. Patrick se účastnil děsivého incidentu během závodu na Talladega Superspeedway v roce 2016. Její auto narazilo do zdi a zapálilo ho, ale vyhnula se vážným zraněním.

K incidentu došlo, když Michael McDowell označil Patricka zezadu. To ji zbavilo kontroly a její vozidlo narazilo na stranu Matta Kensetha. Patrickovo auto šlo do nosu jako první do zdi a zapálilo ho, zatímco Kensethův převrátil nohama. Oba řidiči byli transportováni do nemocnice, ale unikli zranění.

Minulé vztahy

Patrick a Green Bay Packers quarterback Aaron Rodgers jsou spolu a dělají fanouškům radost z jejich vztahu. Bývalá řidička NASCAR však měla po část své závodní kariéry jiného muže.

Patrick a spolujezdec Ricky Stenhouse Jr. se datovali po dobu pěti let a nakonec tento vztah zrušili v prosinci 2018. Byl to jedinečný vztah, protože se často na trati setkávali.

Trailblazer

Patrick možná neukončil svou kariéru žádnými vítězstvími v Cup Series, ale její dopad na NASCAR byl obrovský. Zeptejte se ostatních řidičů, jako je Austin Dillon, Brad Keselowski nebo Ryan Blaney.

USA Today Sports v roce 2017 vyšlo video, na kterém se objevilo několik ovladačů Pohárů o tom, co pro NASCAR znamená Patrick. Jak vysvětlili, její schopnost přivést nové diváky byla jedním z aspektů její kariéry, kterou si vážili. Řidiči také milovali, že byla tvrdá konkurence, která se nevrátila.